افزایش ۱۰ درصدی برگزاری یادواره‌‌های شهدا در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۰۴ یادواره در سطح استان برگزار شده است، گفت: برگزاری یادواره‌ها در سطح استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال این میزان به ۱۵ درصد برسد.

افزایش ۱۰ درصدی برگزاری یادواره‌‌های شهدا در چهارمحال و بختیاری

اسماعیل عسگری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا یکی از راه‌های ترویج ایثار و شهادت و انتقال پیام شهدا به جامعه خصوصا نسل جوان است.

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری ادامه داد: یادواره‌های شهدا در میان اقشار مختلف برگزار می‌شود، از جمله یادواره صنفی، کارگری، دانش‌آموزی، دانشجویی که در سطح استان با همکاری ادارات مختلف برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دومین کنگره شهدای استان سال ۱۴۰۴ در استان برگزار می‌شود، افزود: در سال گذشته ۲۲۷ یادواره در سطح استان برگزار شد.

عسگری با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۰۴ یادواره در سطح استان برگزار شده است، تصریح کرد: برگزاری یادواره‌ها در سطح استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال این میزان به ۱۵ درصد برسد.

وی با بیان اینکه تلاش بر این است برگزاری یادواره‌ها از لحاظ کمی و کیفی نیز ارتقا پیدا کنند، اضافه کرد: ما هنر را راهبردی جهت انتقال پیام شهدا قرار داده‌ایم و در برگزاری یادواره‌ها از پیشنهادات و خلاقیت‌های افراد برای انتقال هرچه بهتر پیام شهدا استفاده می‌کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری بیان کرد: از جمله یادواره‌های مهم پیش‌رو برگزاری یادواره شهدای غریب در سطح استان است که مظلومانه در زندان‌های بعثی عراق به شهادت رسیدند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خردادماه سال آینده کنگره شهدای غریب در سطح کشور برگزار می‌شود.

پایان پیام/ ۶۸۰۴۰

دیدگاهتان را بنویسید