حماسه ماندگار گلستانی‌ها؛ جهاد تمام نشده است

مردم مومن گلستان در سالروز حماسه 9 دی با برپایی اجتماعی پرشکوه بار دیگر با آرمان‌های انقلاب تجدید میثاق کرده‌اند.

حماسه ماندگار گلستانی‌ها؛ جهاد تمام نشده است

نشر پورتال گلستان- پریسا مسعودی: امروز مردم شهرستان دارالمومنین گرگان در سالروز حماسه نهم دی با برپایی اجتماعی باشکوه در مصلی وحدت برای بار دیگر با با آرمان‌های بلند انقلاب تجدید میثاق کردند.

پیروجوان، زن و مرد آمده بودند تا در کنار هم شعار وحدت سردهند و با حضور خود دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را چون همیشه دست خالی و ناامید برگردانند. همان گونه که امام جمعه گرگان امروز بیان کرد: این  بصیرت و حضور همیشگی مردم در صحنه است که دشمنان را ناامید می کند.

من هم در گوشه ای از مصلی نشستم تا خودم را بسپارم به اموج دریای وحدت مردمی که در صفوف فشرده به هم و با پلاکاردهایی از تصویر رهبر معظم انقلاب و حاج قاسم سلیمانی در دست، آمده اند تا با آرمان های انقلاب تجدید بیعت کنند.

در این مراسم سرتیب احد کریمخانی معاون سیاسی و هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه سپاه قدس با گرامی داشت نهم دی ماه، سال روز حماسه تاریخی و ماندگاری که در سال ۱۳۸۸ بعد از فتنه آمریکایی در کشور ما شکل گرفت، از مردم بصیر و ولایتمدار گرگان قدردانی کرد و گفت: در جریان این فتنه مردم انقلابی  شهر گرگان یک روز زودتر از ۹ دی به خیابان ها آمدند و توانستند آبی برآتش فتنه دشمنانی بریزند که ماه ها، آرمان ها واهداف انقلاب را نشانه گرفته بودند و این گونه در تاریخ انقلاب حماسه ای ماندگار خلق کردند.

*استکبار هیچگاه از توطئه دست بر نداشته است

سرتیپ کریمخانی در این مراسم به شکل گیری فتنه از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی تا به امروز اشاره کرد و به مردم گلستان گفت: ما همواره شاهد دو جبهه حق و باطل از ابتدا انقلاب بوده ایم. جبهه باطلی که به سرکردگی دنیای استبداد و استکبار است. استکباری که از هیچ نقشه‌ای برای سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فروگذار نبود و نیست.

وی با اشاره به این که هیچ‌گاه دشمن از طراحی توطئه و دسیسه نسبت به انقلاب ما دست نکشیده و به همین روند نیز ادامه خواهد داد گفت: جنگ نرم در کشور ما از دهه ۶۰ علیه انقلاب اسلامی شروع شد و عناصر ضدانقلاب و وابستگان به سازمان سیا در آن برهه، نقشه شومی چیدند که بعدها نتیجه اش را در سال ۸۸ دیدیم. دشمنان انقلاب، آمدند و فضای فتنه ساختند و برای عده ای از افراد جامعه هم تشخیص حق و باطل مشخص نبود و نیاز داشت اقشار جامعه از ماهیت این فتنه آمریکایی باخبر شوند.دشمن این بی خبری را می خواست اما مردم ایران با بصیرت دینی وسیاسی خود درست از غلط را تشخیص دادند و نقشه های استکبار جهانی را نقش برآب کردند.

*نیازمند عمل به شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی هستیم

معاون سیاسی سپاه قدس با گرامی داشت چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به مردم حاضر و آگاه در مصلی گرگان گفت: اینک ما در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگری نیازمند عمل به شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی هستیم. نیازمند توجه به اخلاص، ولایتمداری و شجاعت و مردمداری شهید سلیمانی و شاخصه های دیگر که امروز به عنوان یک الگو برای ما است.

غرق شنیدن سخنان سرتیپ کریمخانی بودم که چشمم به کودک سه ساله ای افتاد که عکس حاج قاسم سلیمانی را با دل و جان بر سینه می فشرد.

از خودم پرسیدم چطور ممکن است عشق سردار دل ها در سینه کودکی این گونه جای گرفته باشد؟ مادرش که نگاه پرسشگر من را دید، لبخندی زد گفت: عشق به سردار دل ها، بزرگ و کوچک نمی‌شناسد.

چرا که مکتب شهید سلیمانی، مکتب عشق بود. عشق به خدا، عشق به ولایت و عشق به مردم.چطور ممکن است به بچه های این آب وخاک، از این عشق نگفت و از این مکتب انسان ساز تعریف نکرد؟کودکانی که مهر سردار دل ها را در دل دارند و رهرو راه ایشان هستند.دشمن هم از همین ها هراس دارد. هراس دارد که سردار سلیمانی ها یکی پس از دیگری سلاح ایشان را بردارند و و قدم در راه وی بگذارند.

*جهاد تمام نشده است

این مادر گفت: به لطف خدا، امسال هم در اسفندماه در انتخابات، پرشورتر از همیشه شرکت خواهیم کرد چرا که امروز برای ما که خود را رهرو حاج قاسم می‌دانیم جهاد تمام نشده است، هرچند این جهاد در پای صندوق های رای باشد چه در عرصه فرهنگ، چه در عرصه سیاست و چه حوزه اقتصاد.

شقایق قاسمی، حافظ کل قرآن کریم و نوجوان دهه هشتادی هم که در کنار ما نشسته بود در گفتگو ما شرکت کرد و گفت: من به عنوان نسل جوان از موقعی که عضو بسیج فعال شدم، در همه حوزه های آن مشارکت داشتم، چه فرهنگی، چه اجتماعی و غیره. برای من مهم است کشورهای غربی بدانند که این نسل پای آرمان های انقلاب ایستاده است و دشمن نمی تواند با فتنه ها و دسیسه های گوناگون در ذهن این نسل آگاه رسوخ کند.

به اذان ظهر نزدیک می شدیم،  عده ای به سمت حیاط مصلی می رفتند تا وضو بگیرند.

در حیاط از یک روحانی گرگانی می پرسم نسل جدید، مخصوصا دهه نودی ها چقدر با نهم دی و مراسم های ماندگار این چنینی، آشنایی دارند و باید چه کرد تا با این حماسه ها بیشتر مانوس شوند؟حاج آقا صالحی می‌گوید: حادثه سال ۸۸ شروع یک حرکت و فرهنگ بود و بسیاری از نسل جوان آن موقع،  با این حرکت حماسه ساز مردم، نسبت به اهداف شوم فتنه گران آگاه و مطلع شدند.

وی بیان کرد: نهم دی ماه در زمستان اتفاق افتاد ولی درخت انقلاب در سرمای زمستان گل داد و وظیفه امروز ما این است که نسل جوان را با ریشه های تنومند این انقلاب آشنا کنیم.

صالحی همچنین گفت: به خصوص بخش رسانه رسالت بزرگی در اطلاع رسانی تاریخ های ماندگار انقلاب و تبلیغ و ترویج فرهنگ انقلابی دارد.

کم کم به لحظه‌های ملکوتی اذان ظهر نزدیک می شدیم. صدای اذانی که همچون نسیم حیات بخش گوش جان را  می نوازد و دل ها را جلا می دهد و چه لذت بخش است دیدن صفوف به هم فشرده نماز مسلمانانی که درهمه عرصه ها دوش به دوش یکدیگر ایستاده اند تا بارها و بارها بر جان دشمنان لرزه بیفکنند.

پایان پیام/ ۸۳۰۲۲

دیدگاهتان را بنویسید