خبر خوب| از حکم متفاوت قاضی دزفولی تا طلای ناب قهرمانی

امروز برایتان از گوشه گوشه ایران عزیز اخبار حال خوب کن داریم. در این بسته خبری چشم‌هایتان را بیشتر روی زیبایی‌ها و خوبی‌ها باز می‌کنیم و از مرام مردم درجه یک ایران می‌گوییم.

خبر خوب| از حکم متفاوت قاضی دزفولی تا طلای ناب قهرمانی

گروه خبر خوب: در پی هر اتفاقی، حکمتی نهفته است. حتی در مرگ عزیزان و اطرافیان. حکمتی که به ما می‌آموزد قرار نیست خیلی مهمان این دنیا باشیم. ما هم قرار است یک روز ناغافل سفر کنیم، بی‌آنکه بار سفر بسته باشیم. فرقی نمی‌کند چند تولد را پشت سر گذاشته باشیم یا چند سالمان باشد. یک روز مرگ بدون آنکه خبر کند به سراغمان می‌آید. یک دفعه به خودمان می‌آییم و می‌بینیم دیگر وقت جبران نداریم. نمی‌دانیم آخر عمرمان امروز باشد یا فردا، اما تا وقت هست باید طوری زندگی کنیم که هیچوقت نگوییم «چقدر دیر کردم.»  امیرالمومنین امام علی علیه السلام فرمودند: «مرگ گذشتگان برای عبرت شما کافی است، آن‌ها را به گورشان حمل کردند، بی‌آن که بر مرکبی سوار باشند، آنان را در قبر فرود آوردند بی‌آن که خود فرود آیند.» شاید در ابتدا فکر کنید این جملات برای شروع یک بسته خبر خوب انتخاب معقولانه‌ای نباشد، اما خبر خوب اینکه هنوز زنده‌ایم و وقت داریم برای جبران. برای درست شدن. برای پاک شدن. چه زیبا گفته است سعدی؛ «ای که دستت می‌رسد کاری بکن / پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار»  برویم سراغ اخبار حال خوب کن امروز: 

«یوسف صبری» یک طلای دیگر به ارمغان آورد  * باز هم خبر خوب ورزشی باز هم طلا این هفته پر بود از اخبار حال خوب کن ورزشی. انصافا هم خبرهای خوب ورزشی یک جور دیگر حال‌مان را کوک می‌کند. امروز هم به لطف تلاش و کوشش بر و بچه‌های ورزشکار ایرانی از این خبر خوب بی نصیب نیستیم. روز پنجم بازی‌های آسیایی هانگژو با درخشش بی‌نظیر ووشوکاران ایران همراه بود و «یوسف صبری» یک طلای دیگر را به ارمغان آورد. صبری که طلای مسابقات قهرمانی جهان را در کارنامه دارد، در فینال وزن 75 کیلوگرم به مصاف «فی لونگ کای» از ماکائو رفت و با شکست این حریف صاحب مدال طلا شد. شیر مادر و نان پدر حلال‌تان باشد آقای صبری!

«رسول خادم» کشتی گیر پیشکسوت ایرانی به کمک سیل زدگان آستارایی رفت *این کشتگیر به کمک مردم آستارا شتافت   همین دو هفته پیش بود که بارش رگباری بیش از ۲۱۸ میلی‌متر باران در آستار موجب جاری شدن سیل شد و متاسفانه ۲ شهر و بیش از ۲۰ روستا در جریان این حادثه آسیب دیدند که به تدریج با فروکش کردن سیل و امدادرسانی اولیه، کارشناسان مربوطه به منظور بررسی شرایط و خسارت‌های مالی سرکشی به نقاط مختلف شهرستان را آغاز کردند. اما خبر خوش ماجرا کجاست؟ خبر خوبش در کمک‌های مردم نهفته است. ما ایرانی‌ها به هم نوع دوستی معروفیم و همیشه در بالا و پایین‌های زندگی پشت هم وطنان‌مان بودیم و هستیم. در تصاویر تازه منتشر شده هم شاهد حضور «رسول خادم» کشتی گیر پیشکسوت در آستارا  بودیم که به کمک سیل زدگان رفته است و با اخلاق و مرام ورزشی‌اش به این مردم حادثه دیده خدمات می‌دهد.  خدا خیرتان دهد پهلوان!

کودکان و نوجوانان بوشهری کتاب‌های شخصی خودشان را در کتابخانه حسینیه شهرک مسکونی شهید حاجت زاده به اشتراک می‌گذارند * یک کتابخانه خودمانی با چاشنی اعتماد اما بشنوید از کار جالب بچه‌های بوشهری که در عالم کودکی و نوجوانی خیلی چیزها به همدیگر یاد می‌دهند. کودکان و نوجوانان در حسینیه شهرک مسکونی شهید حاجت زاده در اقدامی پسندیده کتاب‌های شخصی خودشان را در کتابخانه حسینیه به اشتراک گذاشتند. این کار جدا ازاینکه مخاطبان را تشویق به کتاب خوانی می کند، به بچه‌ها امانتداری و اعتماد کردن را می‌آموزد. هر کدام از بچه‌ها به صورت امانت، کتاب را می‌برند و بعد از خواندن سرجایش برمی‌گرداند. 

 قاضی دزفولی«در اقدامی پسندیده و قانونی، محکومان را به جای حبس و جزای نقدی به کاشت نهال محکوم کرد. * حکم متفاوت قاضی دزفولی خبر خوب بعدی‌مان از حکم متفاوت یک قاضی دزفولی است. «امیر طلوعی‌نیا» رئیس شعبه ۱۰۲ کیفری دو دزفول، در رسیدگی به برخی پرونده‌های مرجوعه، در اقدامی پسندیده و قانونی، محکومان را به جای حبس و جزای نقدی به کاشت نهال محکوم کرد. استفاده از آرای جایگزین حبس در برخی جرائم از برنامه‌های عملیاتی قوه قضائیه با هدف حفظ حقوق شهروندی، اصل فردی بودن مجازات و سیاست کاهش جمعیت کیفری است که آثار این آراء برای جامعه می‌تواند به مراتب موثرتر از حبس فرد در زندان باشد.  یکی از مجازات‌های در نظر گرفته شده در قانون، انجام خدمات عمومی رایگان است که مجازات مورد نظر بر اساس نیاز جامعه و شرایط متهم تعیین می‌شود.  «فیضل مزرعه» رئیس دادگستری شهرستان دزفول می‌گوید: «در شش فقره رأی که در این شعبه صادر شده است، باتوجه به تخلفات صورت گرفته از سوی متهمین که اغلب گردشگر بودند، مجازات کاشت نهال در نظر گرفته شد که این احکام باید با نظارت اداره منابع طبیعی دزفول و یا شهرداری‌های محل اقامت محکومان در شهرستان‌های دیگر استان اجرا شود.»  امیدواریم که مجازات‌های در نظر گرفته شده موجب تنبه محکومان و پیشگیری از جرائم مشابه و نیز توجه عموم به حفظ محیط زیست استان و استفاده از تفریحات سالم در جامعه شود. 

مشهدی‌ها با استفاده از درختان خشک شده یک نمایشگاه زیبا و متفاوت خلق کرده‌اند *یک نمایشگاه جالب در مشهد به این عکس کمی با دقت نگاه کنید، زیبا نیست؟! سر ذوق نمی‌آوردتان؟! حال دلتان را کوک نمی‌کند؟! این تصاویر زیبا در همین مشهد خودمان گرفته شده است. یک کار فرهنگی زیبا و جالب که در جای جای شهر یک نمایشگاه به وجود آورده است. اما شاید هنوز متوجه نشدید این زیبایی از چه چیزی خلق شده است؛ جانم برایتان بگوید که مشهدی‌ها به جای اینکه درخت‌های خشک شده را قطع کنند آن‌ها را به یک نمایشگاه تبدیل کردند. دستمریزاد به این خوش ذوقی. گل کاشتید! * احترام به والدین شوخی نیست! در پایان بسته خبری‌مان یک توصیه مهم را یادتان می‌آوریم؛ «و بالوالدین احسانا؛ به والدین‌تان نیکی کنید.» خداوند در قرآن کریم بارها و بارها به احترام به والدین سفارش کرده است. مسئله والدین شوخی نیست، خدا می‌داند یک پرخاش به مادر انسان را صد سال عقب می‌اندازد. اگر کوتاهی کرده‌اید تا دیر نشده جبران کنید!  در حدیث قدسی داریم: «به عاق والدین شده بگو تا پدر و مادرت از تو راضی نشوند هر کاری که بکنی قبول نیست.»  اگر والدین شما از دنیا رفته‌اند، بروید از آن‌ها رضایت بطلبید، برایشان صدقه بدهید و برای خودتان و آن‌ها طلب مغفرت کنید تا در آن عالم از شما راضی شوند. راه بسته نیست می‌توان با خیرات و صدقه و دعا آن‌ها را از خود راضی کرد.  خوش‌خبر باشید!  و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.  منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.  پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید