خوزستان همچنان بر مدار آلودگی

آلودگی هوا در نقاط مختلف خوزستان ادامه دارد و زندگی را برای ساکنان این استان سخت کرده است.

خوزستان همچنان بر مدار آلودگی

به گزارش نشر پورتال از اهواز، آلودگی هوا در نقاط مختلف خوزستان ادامه دارد و زندگی را برای ساکنان این استان سخت کرده است.

بنا بر اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای امروز 5 شهر خوزستان در وضعیت ناسالم و قرمز بوده است.

بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه‌ اداره‌ کل حفاظت محیط زیست خوزستان 170، ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز 168، ایستگاه‌ پست برق شماره 3 اهواز 164، ایستگاه نیوساید  اهواز 168 و ایستگاه شرکت ملی حفاری در اهواز 171 میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهر در وضعیت ناسالم و قرمز است.

همچنین شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه کارون 175، ایستگاه آبادان 165، ایستگاه ماهشهر 153 و ایستگاه سوسنگرد 152 میکروگرم بر مترمکعب بوده که هوای این شهرها در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.

در این مدت هوای شادگان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و نارنجی بوده است.

طبق شاخص ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون هوای رامشیر، رامهرمز، امیدیه، هندیجان، حمیدیه، بهبهان و خرمشهر در شرایط قابل قبول بوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید