روایتی از هواپیمایی که به مقصد اسرائیل ربوده شد

سه‌شنبه 28 شهریور سال 1374 بود که پرواز شماره ۷۰۷ کیش‌ایر از فرودگاه مهرآباد به مقصد جزیره کیش به پرواز درآمد، این پرواز با 161 مسافر و 14 خدمه درست در لحظه‌ای که قرار بود در خاک کیش به زمین بنشیند، توسط «رضا جباری» مهمانداران هواپیما ربوده شد و سر از خاک اسرائیل در آورد.

روایتی از هواپیمایی که به مقصد اسرائیل ربوده شد

نشر پورتال ـ اراک؛ سه‌شنبه 28 شهریور سال 1374 بود که پرواز شماره ۷۰۷ کیش‌ایر از فرودگاه مهرآباد به مقصد جزیره کیش به پرواز درآمد، این پرواز با 161 مسافر و 14 خدمه درست در لحظه‌ای که قرار بود در خاک کیش به زمین بنشیند، توسط «رضا جباری» مهمانداران هواپیما ربوده شد و سر از خاک اسرائیل در آورد.

  رضا جابری سرمهماندار هواپیما بود که به واسطه مسئولیتش در کابین خلبان رفت و آمد داشت و درست زمانی که قرار بود هواپیما در جزیره کیش اقدام به فرود کند، اسلحه‌اش را به سمت «خلبان کیومرث مُفخمی» گرفت و از او خواست هواپیما را به سمت عربستان هدایت کند، از آنجا که عربستان اجازه فرود به هواپیما را نداد، هواپیماربا از خلبان خواست به سمت اردن و اسرائیل تغییر جهت‌ دهد و خلبان نیز برای حفظ جان مسافران و بر اساس قانون هواپیماربایی ناچار اقدام به این کار کرد، در نهایت هواپیما با اسکورت هواپیمای جنگی رژیم غاصب صهیونیسیم در یک پایگاه نظامی متروکه در خاک اسرائیل که هیچ شرایط مناسبی برای فرود آمدن نداشت و فاقد دید کافی بود، فرود آمد. پس از چند ساعت از فرود هواپیما به خاک اسرائیل، هنگام اذان ظهر «نوروز علی‌آقائی» افسر مهندسی پرواز از افتخارات استان مرکزی به نماز ایستاد تا نماز را در قلب اسرائیل اقامه کند، پس از اقامه نماز توسط وی، عده‌ای از  مسافران پشت سر او به نماز ایستاده و با شکوه تمام نماز را اقامه کردند که رسانه‌های خبری جهان این نماز خواندن را بازتاب داده و تیتر زدند«ایرانیان به جای اضطراب و ناراحتی با قلبی مطمئن نمازشان را در پایگاه اسرائیل به جای آوردند». این هواپیما دو روز و دو شب در خاک اسرائیل بود و با وجود تلاش نیروهای اسرائیلی برای مجاب کردن مسافران به پناهنده شدن با وجود وعده‌ پول‌های کلان، هیچ کدام از مسافران قبول نکردند و همه خواهان بازگشت به خاک وطن بودند که در نهایت همه مسافران به کشور بازگشتند و  هواپیماربا به جرم دزدی هوایی و هواپیماربایی و ورود غیرقانونی به خاک اسرائیل به ۸ سال زندان محکوم شد و از اسرائیل درخواست پناهندگی سیاسی کرد. امروز سند جالبی از دستور پروازی این هواپیما در اختیار نشر پورتال قرار گرفت که مشخصات این پرواز را روایت می‌کند. پایان پیام  

دیدگاهتان را بنویسید