صادرات ۲ میلیون دلاری صنایع‌دستی البرز در سال گذشته

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از برگزاری کارگاه یک روزه آموزشی توسعه صادرات صنایع‌دستی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، امور اقتصاد و دارایی و اتاق بازرگانی استان البرز خبر داد و گفت: طی سال گذشته ۲ میلیون دلار صادرات انجام شده است.

صادرات ۲ میلیون دلاری صنایع‌دستی البرز در سال گذشته

به گزارش نشر پورتال از کرج، شهرزاد تیمورزاده، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، عصر امروز در جمع اصحاب رسانه، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این کارگاه یک روزه روز دوشنبه ۲۶ تیر، به صورت رایگان برای هنرمندان و تولید کنندگان صنایع‌دستی دارای مجوز از این اداره کل برگزار می‌شود.

 معاون صنایع‌دستی البرز هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی با مفاهیم صادراتی و توانمندسازی آن‌ها برای صادرات محصولاتشان به دیگر کشورها عنوان کرد و گفت: البرز ظرفیت‌های بالایی در زمینه صنایع دستی دارد و هنرمندان برجسته دارای آثار فاخر با قابلیت صادراتی در استان فعالیت می‌کنند. 

تیمورزاده با اشاره به نقش مهم صادرات در توسعه اقتصاد صنایع دستی گفت: دارا بودن صنایع دستی متنوع و کهن یکی از نقاط قوت کشور و استان البرز است که اقوام مختلف را در خود جای داده است. آموزش چگونگی صادرات و تسهیل در روند امور این عرصه علاوه بر اینکه به حفظ و پویایی رشته‌های صنایع دستی کمک می‌کند به رونق معیشت هنرمندان و چرخش چرخ اقتصاد صنایع دستی در استان می‌انجامد. 

 طبق آمار ارائه شده از گمرک، در سال گذشته حدود ۲ میلیون دلار صادرات صنایع دستی از استان البرز انجام شده و ۲۱۴ هزار دلار صادرات چمدانی صورت گرفته که نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید