صنعا حمله ائتلاف سعودی به بیمارستانی در تعز را محکوم کرد

وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن در بیانیه‌ای حمله پهپادی ائتلاف سعودی به بیمارستانی در استان تعز را محکوم کرد.

صنعا حمله ائتلاف سعودی به بیمارستانی در تعز را محکوم کرد

به گزارش گروه بین‌الملل نشر پورتال، وزارت بهداشت یمن امروز یکشنبه در بیانیه‌ای حمله پهپادی ائتلاف سعودی به بیمارستان البرح در منطقه مقبنه در استان تعز را محکوم کرد و آن را جنایت جنگی دانست.

رسانه‌های یمن امروز یکشنبه از حمله پهپادی ائتلاف سعودی به بیمارستان مقبنه الریفی در شهر البرح خبر داده و گفتند که در این حمله خسارت‌هایی به بخش‌هایی از بیمارستان و آمبولانس‌ها وارد شده و باعث ایجاد ترس و وحشت بین کادر درمان و بیماران شد.

در بیانیه وزارت بهداشت یمن به وارد آمدن خسارت‌هایی به بخش‌هایی از بیمارستان البرح و آمبولانس‌ها و ایجاد ترس و وحشت در میان کادر بیمارستان و بیماران اشاره شده است.

بنابر گزارش وبگاه «المسیرة»، در بیانیه وزارت بهداشت یمن آمده است که هدف قرار دادن درمانگاه‌ها و مراکز درمانی جنایت جنگی است که ائتلاف سعودی در برابر چشمان ناظران سازمان ملل و جامعه جهانی مرتکب می‌شود.

در این بیانیه همچنین آمده است که از زمان آغاز تجاوز ائتلاف سعودی علیه یمن تاکنون بیش از ۵۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی به طور کلی یا جزئی تخریب شده است.

وزارت بهداشت یمن همچنین خواستار رفع فوری محاصره فرودگاه بین‌المللی صنعا برای سفر بیماران، انتقال تجهیزات و کمک‌های پزشکی با هدف مهیا کردن زمینه خدمات بهداشتی و کاهش درد و رنج انسانی در این کشور شد.

پایان پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید