فن بازار منطقه‌ای کردستان رتبه نخست کشور در بخش بیشترین رشد را کسب کرد

 معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی کردستان گفت: شناسایی نیاز فناورانه واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان ۱۰ برابر رشد یافت.

فن بازار منطقه‌ای کردستان رتبه نخست کشور در بخش بیشترین رشد را کسب کرد

به گزارش نشر پورتال از سنندج، علی رجبی اظهار کرد: فن بازار کردستان سال ۱۴۰۲ در بین فن بازارهای سطح کشور رتبه ۲۹ را داشت و سال ۱۴۰۲ جزو ۱۰ استان برتر در این حوزه شد.

وی یکی از فعالیت‌های شبکه‌های فن بازار را مبادلات فناورانه با هدف رونق کسب و کار واحدهای صنعتی خواند و بیان کرد: سال گذشته ۲۲ نیاز فناورانه در واحدهای صنعتی استان شناسایی و ۸ مورد نیز رفع و مابقی نیز توسط فناوران در حال ارائه راه حل و رفع نیازاست که این آمار در سال ماقبل آن تنها ۲ مورد بود.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی و مدیر منطقه ای فن بازارکردستان ادامه داد: فعالسازی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فناورانه در راستای توسعه بازار فناوری در استان در دستور کار قرار گرفت و نتیجه مطلوبی هم به دنبال داشت.

رجبی با اشاره به اینکه فن بازار شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان، امسال رتبه نخست بیشترین رشد را در بین شبکه‌های فن بازار کشور کسب کرد، گفت: در اختتامیه رویداد اینوتکس ۲۰۲۴ برترین‌های شبکه فن بازارهای کشور معرفی شدند که یکی از این رتبه ها به استان کردستان تعلق و نام کردستان در کنار استانهای پیشرو در این حوزه همچون فارس، آذربایجان شرقی و یزد قرار گرفت.

وی به دلایل کسب این رتبه توسط شبکه فن بازار استان اشاره کرد و افزود: ما در فن بازار منطقه ای شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای نخستین بار محصولات فناورانه و دانش بنیان را به دست خریداران رساندیم و این نتیجه تلاش تیم فن بازار کردستان و همراهی و همکاری شبکه فن بازارملی ایران بوده است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی کردستان با اشاره به اینکه ساختار تولید در واحدهای صنعتی استان نیاز به ارتقای فناوری و به‌روزرسانی دارد، اظهار کرد: یکی از رسالت‌های شبکه فن بازار ارائه خدمات برای به روزرسانی فناوری صنایع است.

رجبی بیان کرد: فن بازاری منطقه ای استان با نظارت و حمایت جدی از سوی شرکت شهرک های صنعتی اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشاوران توسعه فناوری، شناسایی و مستندسازی نیازهای فناورانه صنایع کرده است و این روند همچنان استمرار دارد.

وی در پایان از حمایت‌های استاندار کردستان و توجه ویژه او به رشد صنعت و ارتقای فناوری واحدهای صنعتی در استان قدردانی کرد و گفت: ارسال پیام تبریک از سوی مقام عالی استان بابت کسب رتبه نخست استان در رشد فن بازار منطقه ای در کشور موجب افزایش انگیزه بیشتر در راستای رونق فضای کسب و کار و مبادلات فناورانه خواهد شد.

46

دیدگاهتان را بنویسید