هشدار پایداری سطح زرد در استان البرز

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از قرار گرفتن استان به ویژه ارتفاعات و جاده های کوهستانی در وضعیت هشدار زرد پایداری خبر داد.

هشدار پایداری سطح زرد در استان البرز

به گزارش نشر پورتال از کرج، مهدی مهرور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز، در جمع اصحاب رسانه، گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از گذر موج ناپایدار از منطقه البرز مرکزی است که به موجب آن در ارتفاعات رگبار باران و برف (کولاک موقت برف)، رعد و برق، وزش باد شدید و روند کاهش محسوس دما که شروع آن از دوشنبه شب و پایان آن ظهر سه شنبه است، پیش بینی می‌شود. 

وی در ادامه افزود: احتمال اختلال تردد و لغزندگی معابر در ارتفاعات و جاده های کوهستانی، شکسته شدن سازه‌های سست، درختان و تابلوهای تبلیغاتی به دلیل وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

مدیر کل مدیریت بحران توصیه کرد: شهروندان از توقف و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌ها، مسیل‌های فصلی و دامنه کوه‌ها پرهیز کنند.

مهرور در پایان از مردم خواست از سفرهای غیر ضروری و رعایت نکات ایمنی هنگام تردد در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی و از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری کنند.

تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت‌های ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره اندیشیده شده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید