گام نخست افزایش ظرفیت پست 230 کیلوولت نیروگاه کازرون به بهره برداری رسید

مجری طرح پست های انتقال معاونت طرح و توسعه برق منطقه ای فارس از اجرای گام نخست افزایش ظرفیت پست 230 کیلوولت نیروگاه کازرون خبر داد و اظهار داشت : این طرح با موفقیت به بهره برداری رسید و در مدار تولید قرار گرفت.

گام نخست افزایش ظرفیت پست 230 کیلوولت نیروگاه کازرون به بهره برداری رسید

به گزارش نشر پورتال از کازرون، محمد هادی اکبری مجری طرح پست های انتقال معاونت طرح و توسعه برق منطقه ای فارس اعتبار اجرای این طرح را 800 میلیارد ریال  اعلام کرد و افزود: با اجرای این طرح که اعتبارات آن از محل ردیف های استانی تامین شده است ظرفیت پست یاد شده از  160 مگاولت آمپر به 240 مگاولت آمپر افزایش یافت.

وی ادامه داد :  مدت زمان احداث پروژه سیزده ماه است که با پیشرفت فیزیکی  100 درصد  طرح در مدار بهره برداری قرار گرفت.

مجید سیف الهی کارشناس طرح پست های انتقال ، با تشریح اقدامات و تجهیزات نصب شده در این طرح ابراز داشت : در اجرای این طرح افزایش ظرفیت ترانسفورماتور قدرت-ترانسفورماتور کمپکت-بریکر-سکسیونر-ترانس جریان و تابلوهای حفاظتی تعویض  شده است.

وی هدف از اجرای پروژه را  تامین بار مورد نیاز منطقه و رفع پرباری ترانس های موجود دانست و گفت :  تمام تجهیزات در این پروژه توسط صنعتگران داخلی تولید شده است و در مرحله حمل ترانسهای قدرت، دستگاه حمل کننده از شهر زنجان به شهر کازرون از مناطق صعب العبور کوهستانی و در شرایط آب و هوای بارانی عبور کرده است. با توجه به افزایش ظرفیت پست ، ضروری بوده که برخی دیگر از تجهیزات پست نیز تعویض گردد که با توجه به فضای کم موجود پست ، این عملیات به دشواری و با موفقیت به اتمام رسیده است.

رحیم هاشمی شیرازی کارشناس طرح پست های انتقال  شرکت برق منطقه ای فارس نیز در باره ضرورت افزایش ظرفیت در پست های برق گفت : با توجه به رشد مصرف سالیانه مشترکین که در شهرهای گرمسیر ، گاهاً بیشتر از حد پیش بینی شده می باشد ، افزایش ظرفیت پست های انتقال اجتناب ناپذیر است . لذا با توجه به رشد بار منطقه کازرون ، نیاز به این امر در پست 230 نیروگاه کازرون ، ضروری بوده که خوشبختانه در موعد مقرر این پروژه به بهره برداری رسید و نیاز شبکه منطقه از آخر سال 1401 به بعد مرتفع گردید.

هاشمی شیرازی اضافه کرد : پست های برق فشار قوی به همراه خطوط انتقال برق، اساسی ‏ترین اجزای سیستم انتقال نیروی برق از تولیدکننده  تا مصرف‏ کنندگان صنعتی، تجاری و در نهایت شهروندان می‏باشندکه می بایست تحت رصد و پایش باشند تا برق مطمئن و پایدار به مصرف کننده برسد.

پایان پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید